O nas

Firma TOLAND została założona w styczniu 2005 r. przez Anatola Byrdziaka i Andrzeja Niedziałka i początkowo działała jako Spółka Jawna a następnie w 2006 r. została  przekształcona w Spółkę z Ograniczoną Odpowiedzialnością.

Wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie w pracy w branży meblarskiej założycieli, pozwoliło bardzo szybko rozwinąć firmę w prężnie działające przedsiębiorstwo, którego produkty są sprzedawane zarówno na rynku polskim, jak również poza granicami kraju – głównie w krajach skandynawskich, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach  i Japonii.                 

Kapitałem firmy jest załoga, która swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności zawodowe nieustannie doskonali tak, aby klient w jak największym stopniu był zadowolony z posiadania produktu naszej firmy.    
Toland specjalizuje się w produkcji mebli z drewna litego – głównie dębu i buka (indor). Meble przeznaczone są do użytku w mieszkaniach, jak również na życzenie klienta konstrukcja może być przystosowana do eksploatacji w przestrzeni publicznej (restauracje, bary, świetlice, sale konferencyjne, poczekalnie, hotele itp. itd.).
Toland na zlecenie klientów może produkować również meble ogrodowe (outdoor) – typu stoły, ławy, krzesła, fotele.                                  
Mocną stroną firmy na rynku kontraktowym jest umiejętność dostosowania wzornictwa, konstrukcji, rodzaju użytych materiałów, wykończenia itp. do oczekiwań architektów i projektantów wnętrz odpowiedzialnych za realizację obiektów użyteczności publicznej.

Wszystkie elementy mebli począwszy od drewna a skończywszy na lakierach posiadają atesty zgodności z zakresu bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Preferujemy wykańczanie powierzchni drewna lakierami oraz olejami roślinnymi i olejowoskami zachowując pełną naturalność produktów.

Nasze produkty cechuje duża elastyczność w zakresie kolorystyki drewna oraz rodzaju i koloru tkanin tapicerskich.

Serdecznie zapraszamy do współpracy z firmą Toland i życzymy pełnej satysfakcji z użytkowania naszych produktów.

 

 

 

 

Ostatnie projekty

Krzesło może być wykonane z drewna dębowego lub bukowego. Jego konstrukcja świetnie się sprawdza w restauracjach oraz przestrzeni domowej – jadalni....

Krzesło o prostej ergonomicznej formie świetnie wpisujące się wzornictwem w eleganckie i nowoczesne trendy pasujące do każdego wnętrza. Zostało...